Novinky

Novinka v sortimentu TheraGun

Patentovaný systém TheraGun G2PRO je revoluční přístroj pro rázovou terapii s dobíjecími bateriemi. Tento vylepšený model s ergonomičtějším designem a vyšší výdrží baterie, poskytuje sportovcům dokonale přesný masážní nástroj, který je speciálně navržen tak, aby zprostředkoval rychlou aktivaci a regeneraci svalů. Odborníci hovoří o TheraGunu doslova jako o "revoluci ve snížení svalového tonu".Theragun-masážní přístroj

S pomocí rázové terapie můžete snížit časté bolesti svalů a kloubů, zmírnit křeče, uvolnit bolestivé body ve svalech (myogelózy) a zlepšit kloubní rozsah sportovce. TheraGun se využívá i při léčbě jizev. Uživatelé si mohou vybrat ze čtyř úhlů nastavení pro lepší zacílení terapie.

Použití TheraGunu

S hmotností 900 gramů a celkovou délkou 22 cm je TheraGun G2PRO lehce přenosný a snadno použitelný pro kohokoliv. Sportovci by měli nový TheraGun G2PRO aplikovat pomalu s lehkým tlakem. Doba aplikace v jedné lokalitě se doporučuje 60 až 90 sekund, přičemž celkový čas na terapii celého těla by neměl přesáhnout 15 minut. Terapii mechanickým vlněním s TheraGunem si můžete dopřát dvakrát až třikrát denně. Nepoužívejte G2PRO na hlavu, otevřené rány, oblast genitálií, štítné žlázy, v oblasti kostních výstupků ani v místě lymfatických uzlin. Pokud si nejste jisti použitím, poraďte se se svým teraputem.

Kdo TheraGun používá?

Například Mat Fraser Mistr světa v CrossFit games

Mat Fraser žije s mottem "Těžká práce se vyplatí". Tomuto 28-letému chlapíkovi se jeho usilí vyplácí. V roce 2014 a 2015 se umístil na druhém místě v CrossFit Games. V roce 2016 získal dokonce titul Mistra světa v CrossFit Games a ten si obhájil i v roce 2017 a 2018. Mat trénuje 360 dní v roce s jediným cílem, nepřijít o svůj titul a stále vyhrávat. Nevynechá žádný trénink ani když se cítí unavený nebo se věci nedaří, prostě si jde za svým cílem. Nikdo není tak daleko jako Mat Fraser, který odhodlaně pracuje i na svých slabostech než jen na výkonu a každou chybu, kterou na sobě zpozoruje, se snaží napravit. Jediný faktor, který by mu zabránil v dalším získávání titulů v CrossFit Games v dalších letech by bylo zranění a nebo ukončení jeho kariéry světového sportovce. To je důvod, proč Mat používá pouze ty nejlepší nástroje pro regeneraci na trhu a každý den si udělá čas na to, aby tělo 100% uvolnil a připravil na další trénink.

Mat Fraser - TheraGun

 

Proč používat masážní přístroj TheraGun k regeneraci?

Mat říká:

"V období tréninku se tělo pere se stresem a námahou, která jsou na něj vyvíjena. Ve snaze lépe se vypořádat s budoucím tréninkem, se tělo pokusí obnovit/zregenerovat všechny svoje hodnoty na vyšší úrověň než byly předtím. Tato adaptace je tím, co zvýší náš výkon během soutěže. To nás činí zdravějšími a silnější. Abychom z toho vytěžili co nejvíce potřebujeme, aby se tělo na 100% z tréninku zadaptovalo, než půjde na další. Čím rychleji se tělo zregeneruje, tím více můžeme vytěžit z našeho tréninku a tím většího pokroku dosáhnout."

Jak správně používat přístroj TheraGun?

Regenerace je nezbytná po každém tréninku, protože umožňuje svalům se uvolnit a snižit tak riziko možného zranění. TheraGun G2PRO představuje přenosný masážní stroj, který svými přesnými a důraznými nárazy uleví od bolesti a aktivně regeneruje svaly. Kombinací amplitudy, kmitočtu a točivého momentu lze TheraGun využít před, během i po každém tréninku.

Před cvičením se TheraGun G2PRO používá pro lepší prokrvení svalů, což pozitivně ovlivňuje i svalovou koordinaci a tělovou mobilitu.  Různými sestavami a cviky TheraGun G2PRO aktivuje ztuhlé svaly, zlepší prokrvení a tím zvýší i výkon při tréninku. Po cvičení snižuje TheraGun G2PRO bolest svalů, hydratuje fasciální tkáň a zabraňuje a odstraňuje tuhost svalů pro rychlejší regeneraci. Když totiž cvičíme, vyrábíme metabolické vedlejší produkty. Nejběžnější produkt je laktát. Pokud se vedlejší produkty akumulují, významně tak ovlivní kontraktilní funkci svalové tkáně, což snižuje výkon. Není-li  akumulace těchto metabolitů zastavena, mohou tyto látky zůstat ve svalu a tím tělo unavovat a zpomalovat při podávání nejvyššího výkonu.

Pokud máte zájem o optimalizaci vaší regenerace, pak je TheraGun G2PRO pro vás tím nejlepším nástrojem na trhu.

 Mat Faser

 

 

 

 

Nový vzdělávací kurz Terapeutické využití Thera-Bandu

Připravili jsme pro vás nový vzdělávací kurz Terapeutické využití Thera-Bandu, který se uskuteční za podpory UNIFY a je ohodnocen 10 kredity do celoživotního vzdělávání. A o čem celý kurz je?

Kurz „Terapeutické využití TheraBandu“ přináší, pod záštitou světově uznávané TheraBand Academy, moderní pojetí a TheraBand představuje jako ucelený systém cvičení na několika úrovních. Frekventanti kurzu budou seznámeni s teoretickými poznatky a fyzikálními principy expanderů. Dále budou pracovat s mnoha dalšími pomůckami, jejichž působení uplatní ve sportovní fyzioterapii, tréninku, klasické rehabilitaci, v terapii ruky nebo jako součást masážních technik.

První den kurzu je částečně věnován teorii, která je nezbytná zejména pro pochopení technik cvičení s expandery. Praktická část se věnuje stabilizačním cvičením, mobilizačním cvičením, postizometrické relaxaci, izolované plyometrii, excentrickému cvičení a využití technik u konkrétních klinických diagnóz a stavů.

Druhý den se účastníci učí pracovat s pomůckami jako CLX, Flexbar, Foot roller, balančními plochami, kinesio tapy. Dále se zabýváme kritérii jejich výběru - správné velikosti, zátěže a zásadami aplikace. Kurz prezentuje v Čechách dosud nevyužitý potenciál TheraBandu a výsledky zahraničních studií.

Po absolvování kurzu jsou účastníci schopni aktivním způsobem ovlivnit celou škálu ortopedických, neurologických a funkčních poruch pohybového systému.
Kurz obdržel souhlasné stanovisko od UNIFY a je ohodnocen 10 kredity do celoživotního vzdělávání fyzioterapeutů. Odbornost garantuje lektorka Mgr. Jitka Kobrová, jako Thera Band Academy Approved Instructor, která stojí za populárními kurzy tejpování a publikacemi „Terapeutické využití tejpování“ a „Terapeutické využití tejpování v lymfologii“, díky tomu má s výukou mnohaleté zkušenosti.

Pro registraci nebo získání více informací nás kontaktujte na tel: +420 775 096 009 nebo pište na: jan@rehasport.cz.

 

TheraBand_Pozvanka říjen2

 

 

Nová produktová řada Mueller Adjust-To-Fit®

Představujeme Vám novou produktovou řadu Mueller Adjust-To-Fit®, která pomáhá zabránit dalšímu zranění tím, že omezuje rozsah pohybu a urychluje tak zotavení. Patentované, nastavitelné vnitřní popruhy poskytují komfortní zpevnění a snadno se uchycují. Speciální mřížkový materiál odvádí teplo i vlhkost a umožňuje tak celodenní komfortní nošení. Všechny produkty z řady Mueller Adjust-To-Fit® jsou lehké, pohodlné a hodí se pod oblečení. Podívejte se na produkty z této edice: 

                      Kolenní ortézy                                                            Kotníkové ortézy                                                              Bederní pás                                  

             6937AdjustToFitKneeStabilizer                                             6317AdjustToFitAnkleSupport                                           6617AdjustToFitBack 

 

                      Loketní ortéza                                                            Ortéza na zápěstí                                                            Ortéza na palec

       5314Adjust tu fit loketní bandáž                                            6397AdjustToFitWristRight                                                     6237AdjustToFitThumbStabilizer

Cyklus videí "Jak správně rehabilitovat"

Fyzioterapeuti z rehabilitace Rehasport natáčejí cyklus videí "Jak správně rehabilitovat". Tato videa Vám pomohou a poradí jak můžete správně rehabilitovat po úrazech, operacích atd. sami doma. Ne vždy se k Vám totiž v nemocnicích či jiných rehabilitačních ústavech všechny informace a rady dostanou. Proto sledujte náš kanál na youtube.com ať Vám neunikne žádný díl.

1. díl Chůze o berlích

V tomto díle se dozvíte jak správně chodit o berlích (po rovině i do schodů) po operacích či úrazech dolních končetin. Naučíte se jak správně nastavit berle před samotnou chůzí. Poukáže se zde i na chyby, kterých se lidé při chůzi s berlemi často dopouštějí.

 

Nová terapeutická lehátka

Na našem E-shopu RehabilitačníPomůcky.cz nyní můžete najít nová terapeutická lehátka, která se dají použít, jak ve velkých relaxačních a rehabilitačních zařízeních (lázně, rehabilitační ústavy či SPA), tak najdou své uplatnění i v menších místnostech (ordinace, masérny či jiné terapeutické místnosti). Lehátka jsou v několika provedení buď pevná, skládací nebo elektrická, takže si jistě vybere každý masér, fyzioterapeut nebo kdokoli jiný. Podívejte se na naši novou nabídku terapeutických lehátek.

Lehátko Jordan E2

Rehasport hledá do svého týmu maséra/masérku

Do našeho stále se rozšiřujícího týmu v Praze hledáme brigádníka/brigádnici na pozici masér/masérka. Požadujeme spolehlivost a samostatnost. Nabízíme stálé finanční ohodnocení s možností navázání dlouhodobé spolupráce. 
Své životopisy zasílejte na jan@rehasport.cz.
Pro více informací volejte na 775 096 009. Těšíme se na Vás!

 INZERÁT MASÉR upravený

Křest knih Lymfotaping a Terapeutické využití tejpování

jitka KSrdečně Vás zveme na slavnostní křest knih Lymfotaping a Terapeutické využití tejpování autorů Mgr. Jitky Kobrové a MUDr. et Mgr. Roberta Války dne 2.10.2017 od 17:00 v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí. Těšíme se na Vás! Pozvánku ve formě PDF

naleznete zde.

 

Pozvánka - Křest knih tejpování - náhled

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.