Cvičební míč

Cvičební míč nebo také gymnastický míč je oblíbenou balanční pomůckou mezi všemi věkovými kategoriemi. Cvičební míče jsou vhodné pro cvičení v uzavřeném i otevřeném prostoru. Hlavní využití najdou ve skupinových lekcích, v rehabilitaci, při domácím cvičení a ve fitness. V současné době našly cvičební míče své zastoupení v kancelářích, kdy se využívají jako zdravá náhrada za kancelářskou židli. Při správné technice sezení a posilování na cvičebním míči dochází k aktivaci hlubokého stabilizačního systému páteře, zlepšuje se držení těla, odstraňují se bolesti zad v oblasti bederní páteře aj.

Cvičební míče Thera-Band

Na našich stránkách v sekci cvičební pomůcky nabízíme cvičební míče Thera-Band v klasické verzi nebo cvičební míče se systémem ABS. Systém ABS spočívá ve schopnosti cvičebního míče postupně se vyfukovat v případě propíchnutí. Cvičební míče Thera-­Band se systémem ABS dodáváme v barvě červené s průměrem 55 cm, zelený s průměr 65 cm, modrý s průměrem 75 cm a stříbrný o průměru 85 cm. Klasické cvičební míče Thera-­Band jsou k dostání v barvě červené, zelené a modré. Červený cvičební míč má průměr 55 cm, zelený je o průměru 65 cm a modrý cvičební míč je s průměrem 75 cm. Povrch klasických cvičebních míčů i míčů se systémem ABS je kryt protiskluzovou vrstvou a vyrábí se z pevného PVC.

Doporučení při nákupu cvičebního míče

Při rozhodování o koupi cvičebního míče je důležité si zvolit správný průměr, který se vypočítá dle výšky postavy. Před prvním použitím je vhodné cvičební míč nafouknout pumpičkou o 10 cm méně, než je doporučeno. Teprve až druhý den dofoukněte míč na požadovanou velikost. Cvičební míče Thera-Band dodáváme v sáčku se dvěma špunty, nafukovacím adaptérem a zásobníkem cviků v anglickém jazyce.

 

zpět