Parafínové přístroje do lázeňských provozů a rehabilitací

Nejprodávanější

WELLym8013 3
1 990 Kč –15 %
Původně: 1 990 Kč  (–15 %)
1 690 Kč / ks
Parafínová vanička HOME
Parafínová vanička HOME + Dárek dle vašeho výběru
Momentálně nedostupné
Kód: PARHOME
 
1 490 Kč / ks
4 položek celkem
Parafínová vanička HOME
Novinka Tip
1 490 Kč / ks

Parafínová vanička HOME je vhodná na domácí použití nebo do menších provozoven, díky kompaktnímu rozměru je skladná.

Kód: PARHOME
WELLym8013 3
1 990 Kč –15 %
1 690 Kč / ks

Parafínová vanička RA8013 s analogovým ovládáním je vhodná do profesionálních provozoven nebo domácností. Teplotu parafínu je možné regulovat. 

Kód: RA8013
Parafínová vanička Profi
ZdarmaZdarma
2 119 Kč / ks

Parafínová vanička PROFI s analogovým ovládáním je vhodná do domácnosti a většiny provozoven. Přístroj je možné regulovat termostatem, rozměr parafínové vaničky je 39 x 28 x 24...

Kód: RA392
Parafínová lázeň PL 55 s výpustným ventilem pro parafín
ZdarmaZdarma
58 080 Kč / ks

Parafínová lázeň PL 55 s výpustným ventilem pro parafín je vybavena digitálním regulátorem teploty, vnější rozměr: 792 x 703 x 900 mm.

Kód: PL 55

Pro šetrné a ekonomické rozehřívání vosků jsou důležité mít kvalitní parafínové přístroje. V této kategorii naleznete parafínové vaničky pro kosmetičky, manikérky, pedikérky, ale zároveň Vám nabízíme kvalitní profesionální parafínové přístroje do lázeňských provozů a rehabilitací. Parafín je snadno tavitelný a tvárný, také ho nelze rozpustit ve vodě. Má však termoizolační vlastnosti a energetickou využitelnost. Pro všechny tyto jeho vlastnosti je využíván v mnoha odvětvích.

Historie parafínu

Parafín byl objeven v roce 1833 českým chemikem a vědcem Karlem z Reichenbachu, který svá vědecká bádání provozoval na Blanensku. Vznik parafínu měl nejdříve sloužit pouze na výrobu svíček, aby si lidé mohli svítit v klidu doma (v té době ještě nebyla elektřina). Výroba svíček z parafínu měla být levná, tak aby si hotové svíčky mohli dovolit všichni lidé a nezávadná pro život. Velkovýroba těchto svíček se však rozjela až v druhé polovině 19. století. S postupem času a vývoje nových světelných zdrojů, začaly jít parafínové svíčky do pozadí, avšak samotný parafín se začal rozšiřovat do dalších odvětvích a oborů jako je kosmetika, lázeňství, sport atd.. I když se v dnešní době již na Karla z Reichenbachu skoro zapomnělo, jeho objev zanechal výraznou stopu v dějinách lidstva.

Parafínové přístroje na RehabilitačníPomůcky.cz

V naší nabídce naleznete pouze kvalitní parafínové přístroje od prověřených dodavatelů. Rádi Vám s výběrem parafínového přístroje poradíme na naší zákaznické lince 800 200 900.

  • Home
  • Design Shoptetak.cz Registrace