Parafínové přístroje do lázeňských provozů a rehabilitací

Nejprodávanější

Parafínová vanička Profi
ZdarmaZdarma
 
2 119 Kč / ks
Detail
Parafínová vanička RA8013
 
1 990 Kč / ks
Detail
Parafínová vanička HOME
 
1 190 Kč / ks
4 položek celkem
Parafínová lázeň PL 55 s výpustným ventilem pro parafín
ZdarmaZdarma
58 080 Kč / ks

Parafínová lázeň PL 55 s výpustným ventilem pro parafín je vybavena digitálním regulátorem teploty, vnější rozměr: 792 x 703 x 900 mm.

Kód: PL 55
Parafínová vanička Profi
ZdarmaZdarma
2 119 Kč / ks

Parafínová vanička PROFI s analogovým ovládáním je vhodná do domácnosti a většiny provozoven. Přístroj je možné regulovat termostatem, rozměr parafínové vaničky je 39 x 28 x 24...

Kód: RA392
Parafínová vanička RA8013
1 990 Kč / ks

Parafínová vanička RA8013 s analogovým ovládáním je vhodná do profesionálních provozoven nebo domácností. Teplotu parafínu je možné regulovat. 

Kód: RA8013
Parafínová vanička HOME
1 190 Kč / ks

Parafínová vanička HOME je vhodná na domácí použití nebo do menších provozoven, vnitřní rozměr parafínové vaničky je 26 x 18 x 12 cm.

Kód: PASSML507

Pro šetrné a ekonomické rozehřívání vosků jsou důležité mít kvalitní parafínové přístroje. V této kategorii naleznete parafínové vaničky pro kosmetičky, manikérky, pedikérky, ale zároveň Vám nabízíme kvalitní profesionální parafínové přístroje do lázeňských provozů a rehabilitací. Parafín je snadno tavitelný a tvárný, také ho nelze rozpustit ve vodě. Má však termoizolační vlastnosti a energetickou využitelnost. Pro všechny tyto jeho vlastnosti je využíván v mnoha odvětvích. Zmíníme si ho třeba u svíček, kosmetiky (krémy, masti, rtěnky), příměsi v travidlech pro hlodavce, lázeňství (zábaly, vosky), impregnace dřeva, stavebnictví, ochrany střeliva, automobilového a lyžařského průmyslu atd…

Historie parafínu

Parafín byl objeven v roce 1833 českým chemikem a vědcem Karlem z Reichenbachu, který svá vědecká bádání provozoval na Blanensku. Vznik parafínu měl nejdříve sloužit pouze na výrobu svíček, aby si lidé mohli svítit v klidu doma (v té době ještě nebyla elektřina). Výroba svíček z parafínu měla být levná, tak aby si hotové svíčky mohli dovolit všichni lidé a nezávadná pro život. Velkovýroba těchto svíček se však rozjela až v druhé polovině 19. století. S postupem času a vývoje nových světelných zdrojů, začaly jít parafínové svíčky do pozadí, avšak samotný parafín se začal rozšiřovat do dalších odvětvích a oborů jako je kosmetika, lázeňství, sport atd.. I když se v dnešní době již na Karla z Reichenbachu skoro zapomnělo, jeho objev zanechal výraznou stopu v dějinách lidstva.

Parafínové přístroje na RehabilitačníPomůcky.cz

V naší nabídce naleznete pouze kvalitní parafínové přístroje od prověřených dodavatelů. Rádi Vám s výběrem parafínového přístroje poradíme v našich prodejnách nebo telefonicky na zákaznické lince 800 200 900.

  • Home
  • Šablonu vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o. Registrace