Tenisový a golfový loket

Tenisový loket je častý problém pohybového aparátu, který v dnešní době trápí nejen vrcholové sportovce, ale především s tímto problémem navštěvují ordinace fyzioterapeutů lidé se sedavým zaměstnáním. Vzniká na základě přetížení svalů předloktí, které následně způsobí bolest v jejich úponu v oblasti loketního kloubu. Bolest lze snížit nebo zcela odstranit díky flossbandové pásce, která pomůže danou oblast prokrvit a snížit bolest za pomocí dráždění kožních receptorů.

Flossbandova-paska-odstranuje-bolest-lokte

Jedním z efektivních řešení na přetížený svaly je i již výše zmíněná technika spray and stretch s využitím chladícího spreje. Na zmírnění těžkostí u loketního nebo golfového lokte se také často používá inhibiční aplikace tejpovací pásky.

Tejpovaci-paska-zmirnuje-obtize-tenisoveho-lokte

Dalším pohodlným řešením na bolest může být i nošení ortézy při jakékoliv činnosti či už jste v práci nebo doma. Konkrétně můžeme využít pásky na tenisový loket.

Pasek-na-tenisovy-loket-Mueller

I po pečlivém ošetření dané oblasti bychom neměli zapomínat na cvičení. Pro procvičení se dá využít odporová guma nebo flexbar, které napomáhají k zvýšení rozsahu pohybu. Jak na správné cvičení a ošetření se dozvíte v následujícím videu: