Wellness v pohodlí domova

Co dělat když jsou všechna wellness zařízení zavřená a venku ještě sychravo? Odpověď se nabízí sama - udělat si wellness salon doma. Wellness procedur existuje celá řada a nikomu neuškodí, když jednou za čas zvolní a udělá něco pro svoje tělo a mysl.

Parafínová vanička HomeLéčivá síla parafínu

Jednou z oblíbených procedur jsou parafínové zábaly. Může se aplikovat na ruce nebo na nohy. Princip spočívá v tom, že se ruka opakovaně vkládá do roztátého parafínu, který předtím rozehřeje parafínová vanička. Ruku poté dáme do jednorázových igelitových rukavic. Poté ruku zabalíme do froté ručníku nebo rukavic a parafín necháme 20 - 30 minut působit. Parafínové zábaly pomáhají při artritidě, uvolňují svaly, zvyšují elasticitu kůže nebo zlepšují prokrvení. 

Masážní svíčky pro každou příležitost

Dalšími zajímavými produkty, které zpestří Vaše domácí wellness jsou masážní svíčky. Ty kromě skvělé masáže také provoní celou místnost a navodí tak dokonalou atmosféru. Masážní svíčky obsahují pouze kvalitní přírodní ingredience jako kokosový olej, aloe vera a včelí vosk.

Sada na baňkování Spophy

Baňkování i pro laiky

Zajímavá procedura je baňkování. Je k ní potřeba jen sada baněk. Jedná se o stovky let starou čínskou metodu, která příznivě působí na pohybový aparát. Funguje na principu přiložení baňky na pokožku. Ta se následně působením podtlaku přisaje na kůži a dojde k lepšímu prokrvení těla, k uvolnění a regeneraci svalů, kloubů i vnitřních orgánů. Baněk existuje několik typů (skleněné, silikonové, plastové). Na domácí baňkování jsou nejvhodnější silikonové. Jejich největší předností je nerozbitnost a snadná manipulace.

Koupelové oleje pro relaxaci a regeneraci

Horká koupel je nejpříjemnější věc po náročném dni. Zpestřit si jí můžete koupelovými oleji. Tyto přípravky obsahují esenciální oleje, které působí pozitivně na mysl a navodí příjemný stav relaxace a regenerace. Minerální soli působí pozitivně při kožních problémech a krom toho Vám dají pocit, že jste skutečně na břehu Mrtvého moře.

Lávové kameny pro detoxikaci

Masáž lávovými kameny je vhodná zvláště v zimních měsících, protože uvolňuje a prohřeje ztuhlé tělo. Masáž lávovými kameny pomáhá detoxikovat organismus, relaxovat a vyrovnat energii v těle.

Lávové kameny a přípravky do sauny

Něco pro domácí saunu

Máte-li doma saunu tak jistě oceníte přírodní esence do sauny, které příznivě působí na imunitní a nervový systém. Navíc působí i proti stresu. Esence do sauny mají rovněž příjemnou vůni jako pomeranč, alpské byliny, horská borovice, zelené jablko nebo třešeň.

Vládní opatření i koronavirus s námi ještě nějakou dobu budou. Nejlepší cesta jak posilovat psychiku, imunitu a celkové zdraví je pečovat o své tělo.