Ortézy

Ortézy mají protektivní funkci. Nejčastěji se používají ortézy na velké klouby jako jsou kolena, kotníky, lokty nebo zápěstí. Ortézy se kromě použití pro jednotlivé klouby rozlišují také podle stupně ochrany a to od jednoduchých stahovacích ortéz až po složitější kloubové ortézy.

Podle jakých kritérií se ortézy dělí?

Ortézy se dle mezinárodní klasifikace dělí dle způsobu výroby (sériově nebo individuálně zhotovené), dle použitého materiálu, podle účelu (léčebné, dočasně používané a kompenzační), podle funkce (fixační, podpůrné, vyrovnávací, korekční, stabilizační, odlehčující), dle konstrukce (ortézy statické a dynamické), podle lokalizace na těle (trupové a končetinové). Nejčastěji se používají ortézy na velké klouby jako jsou kolena, kotníky, lokty, zápěstí, ramena, ale dají se využít i na drobné klouby prstů horních i dolních končetin. Ortézy se kromě použití pro jednotlivé klouby rozlišují také podle stupně ochrany a to od jednoduchých stahovacích ortéz až po složitější kloubové ortézy. Jejich výhodou je rychlá aplikace a snímatelnost, snížení rizika útlaku cévně-nervového svazku a měkkých tkání, možnost hygieny postiženého kloubu. Mezi nevýhody patří, zejména u podpůrných ortéz, jejich snadná dostupnost. To mnohdy vede ke zbytečnému prodlužování fixace, k záměně aktivního cvičení za pasivní podporu a tím k zhoršení svalových dysbalancí. Ortéza by se měla vždy doporučit od lékaře nebo fyzioterapeuta.

Ortéza na koleno Mueller Adjustable Knee Support

 

Ortézy na koleno 

Ortézy na koleno se využívají nejen při sportovních úrazech. Nejčastěji jde o natažení vazů, částečné přetržení vazů a úplné přetržení vazů. Ortézy na koleno Mueller pomáhají při léčbě a předcházejí nejrůznějším problémům jako pooperační bolesti, degenerativní onemocnění kolene, chondropatie čéšky, nebo skokanské koleno. 

 

Loketní ortéza Mueller Adjust-to-Fit

 

Ortézy na loket

Ortézy na loket se používají pro rehabilitaci, po operačním zákroku nebo jako prevence. Poranění loktů může být způsobeno poškozením chrupavky, svalů, vazů nebo šlach. Ortézy na loket Mueller pomáhají předcházet tenisovým loktům, osteoartritidě, artritidě, tendonitidě nebo pooperačním bolestem. 

 

Ortéza na zápěstí Mueller Reinforced Wrist Brace

 

Ortézy na zápěstí

Zápěstní ortézy Mueller pomáhají při léčbě a předcházejí problémům se zápěstím jako jsou pooperační bolesti, syndromy karpálního tunelu, artritida, chronické bolesti zápěstí nebo záněty šlach. 

 

Bederní pás Mueller Adjust-to-Fit

 

Ortézy na záda a bederní pásy

Ortézy na záda a bederní pásy pomáhají každému, kdo utrpěl při sportu nebo jiné činnosti zranění páteře či zad. Ortézy na záda a bederní pásy Mueller nabízejí úlevu při svalové slabosti břišních svalů, osteoartritidě, artritidě nebo při zvedání těžkých břemen.

Ramenní bandáž Mueller Shoulder Brace

 

 

Ortézy na ramena

Ortézy na ramena jsou nezbytným pomocníkem při léčbě následkem sportovních aktivit. K poranění ramene nejčastěji dochází při pádech a úrazech při cyklistice, lyžování nebo dalších kontaktních sportech. 

Ortéza na kotník Mueller ATF3

 

 

Ortézy na kotník

Ortézy na kotník pomáhají dodávat stabilitu při poraněních jako jsou výrony a zlomeniny. Ortézy na kotník Mueller pomáhají při osteoartritidě, artritidě, pooperačních bolestech, chronické nestabilitě kotníků nebo ochraně při předchozím zranění.

zpět