Sportovní ortézy v naší nabídce

Ortézy jsou přenosné pomůcky, upevněné na těle nemocného jako dočasné zaopatření v případě úrazu nebo jako pomůcka k doléčení. Úkolem ortézy je podpora nemocné části těla, případně fixace v určité poloze anebo vyrovnávání některých deformit či zabraňování jejich vzniku svým tahem a tlakem. Ortézy můžeme dělit podle mnoha hledisek: způsobu výroby na sériové a individuální, podle použitého materiálu na textilní, termoplastové, kompozitní aj., podle konstrukce na statické a dynamické, lokalizace na těle na trupové a končetinové a podle funkce na fixační, podpůrné, stabilizační, korekční a odlehčující.

Sériově vyráběné ortézy jsou většinou určeny k okamžitému řešení stavů po úrazech a operacích. Vyráběny jsou ve standardních typizovaných velikostech v rozličném konstrukčním řešení. Terapeutický efekt spočívá v zajištění pevné či elastické fixace a správného postavení. Lehčí typy ortéz (bandáže) se vyrábějí z textilních pružných materiálů. Složitější typy ortéz (zpevňující ortézy) jsou doplněny tahy a výztuhami - kovovými či plastovými dlahami, které mohou být pevné nebo opatřené kloubem umožňující určitý rozsah pohybu. Složitější sportovní ortézy určené ke sportovní zátěži se dnes vyrábějí z moderních kompozitních materiálů. Výhodou sériově vyráběných ortéz je okamžitá dostupnost a nevázanost na lékařský předpis.

Sportovní ortézy na kotník Mueller

Ortézy na kotník Mueller jsou nejoblíbenějším typem sportovních ortéz na našem trhu. Máte na výběr hned z několika druhů ortéz a bandáží na kotník – ovinovací, s pevnou boční podpěrou nebo s ocelovými pružinkami.Ortéza na kotník Mueller ATF®3 Ankle Brace

Potřebujete ochranu kotníku? Sháníte ortézy a bandáže, které Vám zajistí nepřekonatelnou ochranu proti chronické nestabilitě? Zvolte dokonalou kotníkovou ortézu Mueller ATF®3 Ankle Brace, která měkce a přesně přilne ke každému kotníku a úchytné popruhy pevně fixují ortézu na noze. Jestliže potřebujete klasickou bandáž na kotník je pro Vás ideální volbou lehká bandáž Mueller Adjust-to-Fit, která poskytuje střední zpevnění a spolehlivě Vás ochrání před úrazy kotníku.

Pokud požadujete kvalitní ochranu Vašeho kotníku, velmi rychlé a snadné zapnutí a sundání sportovní ortézy, která je vhodná na fotbal i běh, tak zvolte Mueller XLP Ankle Brace.

Sportovní ortézy na koleno Mueller

Ortézy a bandáže na koleno Mueller jsou nevyužívanějším typem sportovních ortéz na našem trhu. Máte na výběr hned z několika druhů ortéz a bandáží na koleno – kloubové, s pružinkami, ovinovací, elastické a s ovinovacími pásy.

Máte problémy se zraněným, slabým nebo artritickým kolenem? Chcete být stále aktivní a nenechat se limitovat nepříjemnou bolestí? Máme pro Vás sportovní ortézy a bandáže na koleno, které Vám pomohou vyřešit Vaše problémy. Kolenní bandáž Adjust-to-Fit je určená ke zmírnění Ortéza na koleno Mueller Hg 80bolestí v kolenou, které mohou být důsledkem svalového napětí nebo poranění. Dalšími klíčovými vlastnostmi bandáže na koleno Adjust-to-Fit jsou přizpůsobitelné nastavitelné popruhy. Sportovní ortéza na koleno s kloubem Mueller Hg80 poskytuje maximální stupeň ochrany na zpevnění zraněného, slabého nebo nestabilního kolena. Mueller Hg80 má speciální ochranu na zpevnění čéšky. Kolenní ortéza Mueller je ideální i při preventivním použití pokud očekáváte zvýšenou zátěž.

Pokud ale hledáte opravdu profesionální sportovní ortézu na koleno, doporučujeme ortézu na koleno Össur CTI-OTS, která představuje ideální volbu na sport i běžné nošení. Kolenní ortéza je vyrobena z lehkých a zároveň pevných materiálů. Dobře se přizpůsobuje kolennímu kloubu a chrání koleno před poškozením vazů.

Sportovní ortézy na loket Mueller

Ortézy a bandáže na loket Mueller jsou velmi používaným typem sportovních ortéz respektive bandáží na našem trhu. Máte na výběr hned z několika druhů ortéz a bandáží na loket – nastavitelné, neoprenové a víceúčelové.

Trápí Vás bolavé, slabé nebo zatuhlé lokty? Potřebujete ortézy a bandáže na loket, loketní pásek nebo víceúčelové loketní sportovní návleky? Ortéza na loket Mueller Adjust-to-FitMáme pro Vás největší nabídku sportovních bandáží a ortéz Mueller na našem trhu. Pro aktivní sportovce máme v nabídce sportovní ortézu na loket Mueller Adjust-to-Fit, která zmírňuje bolesti lokte, které vznikají v důsledku svalového napětí nebo přetížení. Loketní ortéza umožňuje omezení rozsahu pohybu a zároveň poskytuje pevnou podporu. Ortéza Adjust-to-Fit je univerzální a vhodná k celodennímu nošení.

Velmi kvalitní ochranu zajistí bandáž na loket Mueller Hg80 Elbow Support. Tato loketní bandáž z pohodlné prodyšné tkaniny je určena pro zpevnění lokte. Gelové polštářky vytváří ve spodní části lokte cílenou kompresi. Antibakteriální štít ochrání proti růstu mikrobů.

Sportovní ortézy na zápěstí Mueller

Ortézy a bandáže na zápěstí Mueller jsou velmi vyhledávaným typem sportovních ortéz respektive bandáží na našem trhu. Máte na výběr hned z několika druhů ortéz a bandáží zápěstí – elastické, s dlahou, ovinovací a univerzální.

Máte problémy se zraněným či slabým zápěstím nebo Vás trápí syndrom karpálního tunelu? Sháníte ortézy a bandáže, které spolehlivě ochrání Ortéza na zápěstí Mueller Adjust-to-FitVaše zápěstí? Máme pro Vás ideální řešení v podobě nastavitelné ortézy na zápěstí s dlahou Mueller Adjust-to-Fit, která poskytuje maximální podporu pro slabé, bolavé nebo poraněné zápěstí.

Pro maximální mediálně-laterální podporu použijte sportovní ortézu na zápěstí Mueller Hg80, která je vybavena ocelovými pružinami, které pomáhají stabilizovat zápěstí. Je ideální na zápas, volejbal nebo raketové sporty. Je velice lehká a pohodlná, ideální pro celodenní používání. Vysoký stupeň ochrany spolehlivě řeší problém podpory u slabých a zraněných zápěstí.

Sportovní ortézy na záda Mueller

Ortézy a bandáže na záda Mueller jsou velmi používaným typem ortéz respektive bederních pásů na našem trhu. Máte na výběr hned z několika druhů ortéz a bandáží zád – bederní pásy, bederní pásy s odnímatelným polštářkem a nastavitelné stabilizátory.

Máte časté problémy s namoženými, naraženými nebo bolavými zády? Hledáte úlevu od bolesti způsobenou zraněním nebo namáhavými aktivitami a chcete být stále aktivní? Ortézy a bandáže na záda z našeho sortimentu jsou pro Vás ideálním řešením. Zaručená úleva od bolesti Bederní pás Mueller Adjust-to-Fitzad, to je prémiový bederní pás Adjust-to-Fit, který je navržen tak, aby pomohl zmírnit bolesti v bederní oblasti způsobenou únavou svalů z fyzické činnosti. Umožňuje plný rozsah pohybu, zároveň poskytuje pevnou a přitom pohodlnou podporu. Bederní pás je vhodný na každodenní činnosti i do práce.

Velmi kvalitní ochranou poskytuje také bederní pás - Back Support with Suspenders. Nastavitelná velmi lehká bandáž na záda s flexibilním zavazováním pro zpevnění bederní páteře je vhodná k prevenci zranění zad během zdvihání zátěže a jiných náročných aktivit. Nastavitelné šle bandáže umožňují pohodlné celodenní nošení, kdykoli je třeba záda zpevnit. Výhodou této bandáže na záda jsou nastavitelné šle, které lze dle libosti i úplně odstranit.

Sportovní ortézy na rameno Mueller

Ortézy a bandáže na rameno Mueller jsou často používaným typem sportovních ortéz respektive bandáží na našem trhu. Máme pro Vás na výběr z dvou druhů ortéz a bandáží na rameno – nastavitelné a speciální.

Trápí Vás nepříjemná bolest ramenního kloubu? Ortézy a bandáže na rameno z naší nabídky jsou pro Vás ideálním řešením. Například ramenní Ramenní podpora Mueller Shoulder Supportpodpora Mueller Shoulder Support pomáhá při dislokaci ramene, poranění rotátorové manžety, artritidě nebo bursitidě ramene. Podpora ramene je vyrobena z neoprenového materiálu, který je příjemný na nošení a poskytuje rovnoměrné stlačení. Mueller Shoulder Support zajišťuje maximální prodyšnost a je vhodná pro muže i ženy.

Nastavitelná bandáž na rameno Mueller Adjustable Arm Sling 4601 je další bandáž z naší nabídky, která pomáhá při léčbě ramenního kloubu. Tento nastavitelný závěs zpevňuje paži a omezuje pohyb ramene, čímž napomáhá při léčbě bolavé či zraněné paže i lokte. Bandáž pomáhá k rychlé úlevě od bolesti a zabraňuje obnově zranění. Bandáž na rameno obsahuje nastavitelný ramenní pás pro větší pohodlí a přizpůsobení uživateli na míru.

Ostatní sportovní ortézy, bandáže a chrániče Mueller

Ostatní ortézy a bandáže Mueller jsou speciálním typem ortéz respektive bandáží na našem trhu. Máte na výběr hned z několika druhů ortéz a bandáží – holenní bandáž, stehenní bandáž, pásek na achilovku, pásek na podporu klenby a bandáž na lýtko.

Sportujete a trápí Vás bolest čtyřhlavého svalu stehenního, zadního svalu stehenního nebo tříselné svaly po zranění nebo natažení? Chcete-li Bandáž na stehno Mueller Thighzůstat stále aktivní, pořiďte si bandáž na stehno Mueller Thigh Support 4491. Tato měkká neoprenová bandáž udržuje teplo, čímž zlepšuje krevní oběh a napomáhá tak k úlevě od bolesti a podporuje léčbu. Unikátní profilovaný design této bandáže ji umožňuje umístit přímo na stehno nebo výše a zpevnit tak i oblast třísel. Bandáž na stehno lze nosit jak pro zahřátí svalů před náročným tréninkem, tak i po celý den díky tomu, že můžeme libovolně nastavovat stlačení stehna.

Při problémech s bolestí a nepohodlím, které jsou spojené se syndromem tibiální hrany, pro Vás máme ideální řešení v podobě bandáže na holeň Adjustable Calf / Shin Splint Support. Tato velmi lehká, měkká, neoprenová bandáž udržuje příjemné tělesné teplo, stimuluje krevní oběh a kontroluje nadbytečné tekutiny v oblasti lýtka. Díky těmto vlastnostem bandáž na holeň poskytuje pevné a pohodlné stlačování, které vede k úlevě od bolesti.

Nabízíme široký sortiment ortéz pro dolní končetiny. Ortézy na koleno pro podporu fixace kolenního kloubu v mnoha provedeních z moderních elastických materiálů a ortézy na kotníky pro fixaci hlezenního kloubu z nejmodernějších materiálů. V sortimentu máme i speciální sportovní ortézy na zápěstí, ortézy na palce pro podporu fixace kloubů horní končetiny, které umožňují svému nositeli zůstat plně aktivní.

V případě jakýchkoliv dotazů jsme Vám v pracovní době k dispozici na naší zákaznické lince 800 200 900.